Шерсть у всі часи цінувалася за свої цілющі властивості. Ще в давнину люди позбувалися зубний та головний болі, обмотуючи голову вовняною хусткою.
Коефіцієнт теплопровідності у вовни нижче, ніж у багатьох текстильних волокон. Саме тому вовняна постіль є найбільш теплою.
Вовна гігроскопічна, тобто здатна поглинати воду. При високій вологості вона може увібрати в себе до 33% вологи щодо власної ваги, не будучи мокрою на дотик і повільно віддає її в навколишнє середовище.
Основна речовина, з якої складається шерсть: кератин - відноситься до групи білкових (протеїнові) речовин.
Вовняні вироби особливо рекомендуються людям, що страждають на радикуліт або ревматизмом. Радикуліт - захворювання, пов'язане з хребтом. Людям, що страждають на радикуліт, протипоказано спати на пуховій постелі. У нічні години температура тіла трохи знижується, і людина намагаючись зігрітися, закутується в ковдру, але скидає його через деякий час, так як йому стає занадто спекотно. Вологе тіло миттєво переохлаждается і вранці ми вже не в змозі повернути шию або нагнутися. Це відбувається тому, що тіло, яке потребує в сухому теплі, не отримує його під пуховою ковдрою, яка не пропускає повітря. Шерсть ж вбирає вологу, дозволяє тілу дихати і нейтралізує шкідливі речовини, які виділяє з потім шкіра.
Завдяки тому, що шерсть, з якої робляться наші вироби, не оброблена хімікатами та барвниками, в ній збережені її біологічні властивості і настільки корисний для здоров'я ланолін.
Нарівні з ревматиками, вовняні вироби рекомендуються також людям, страждаючим:
За ніч, сплячий людина втрачає при потовиділенні від половини до цілого літра вологи. Шерсть вбирає вологу в сім разів швидше, ніж будь-яке інше текстильне волокно, що дозволяє тілу залишатися сухим і теплим.
Завдяки своїм особливим властивостям, схожим з властивостями людської шкіри, шерсть підтримує ті кліматичні умови, які необхідні для організму. Недарма сини пустелі з часів Мухаммеда і донині, носять бурнусы з вовни, які вдень захищають голову від палючого сонця, а ночами від холоду.
Вже століття тому знаменитий дослідник властивостей вовни, професор Йегер, встановив, що вовняна одяг та білизна підходить для нашого організму куди краще, ніж тканини з рослинних волокон.
Користуйтеся виробами з натуральної вовни і будьте здорові!